Yerden ısıtma Temizliği Ankara Servis Hizmetleri

Ankara Petek Temizleme yerden ısıtma petek temizliği servis hizmetleri olarak alttan ısıtma temizliği, yerden ısıtma petek temizliği en çok karşılaşılan sorunlardandır. Boru çaplarının küçük olması ve plastiğin kir tutumasından dolayı pex borular çok çabuk kirlenmektedir. Yerden ısıtma petek temizlemede senelik tesisat temizleme yaptığımız müşterilerimiz mevcuttur. Sizde tesisatınızı temizletme için firmamaıza başvurunuz 05415310725

Yerden Isıtma Temizliği

Yerden Isıtma tesisat temizliği petek temizliğine oranla daha hassas bir iştir. Yerden ısıtma Çoğu ısıtma sistemlerinde borular ya yüzeyden geçiyordur ya da mobil sistemse içindeki borular kılıflı boru olduğu için içindeki boruda meydana gelen boru değiştirilebilmektedir. Boruların dar olması kirlenmeyi artırır Yerden ısıtma sisteminde ise alt kısma döşenen borular üzerine kalıcı bir döşeme yapıldığı için sistem bakımı büyük önem arz etmektedir. Yerden Isıtma Tesisat Temizliği, uzman kişilerce yapılması gereken bir iştir.

Sistem içindeki kireç çamurlaşma ve tortu zamanla yüksek ısının sebebi ile sistemi verimsiz hale getirmektedir. Doğalgaz tesisatları genellikle maksimum 55 derecede kullanıldığından sistem içinde oluşabilecek bakteriler bu sıcaklıkta yaşayabilmektedir. Ancak 70 dereceye kadar ulaşan sıcaklıklarda kullanılan kalorifer kazanında daha az bakteri oluşumuna rastlanabilir.  

Yerden Isıtma Tesisat temizlenmesi yapılmayan alanlarda kötü bir koku oluşmaktadır. Bakteriler için uygun şartların sağlanması Bunun sebeplerinde birisi sitemde oluşan bakteri ve mantar oluşumu faaliyetleridir. Zamanla görülen tortu oluşumları kombi parçalarında ve motorunda çeşitli tıkanmalara yola açar. Tortuların ve tıkanmaların önüne geçmek için sistem içine çeşitli petek temizleme kimyaslları konulmaktadır. Sistem içine konulan özel bir kimyasal sayesinde sistemde bakteri oluşumu önlenebilmektedir.

Yerden Isıtma Tesisat temizlenmesi için kullanılan teknik petek temizliğinden farklıdır. Yerden ısıtma sisteminde kullanılan yöntemde hem hava hem su sistem içine enjekte edildiği için tesisatlarda %100 e varan temizlik sağlanmış olur. Sisteminizin verimli çalışabilmesi için diğer petek temizleme tesisatlarında farklı olarak her yıl temizlik yaptırmalısınız. Düzenli bakım yapılan tesisatlarda %20 ye varan yakıt tasarrufu sağlanmaktadır. Sisteminizden yüksek ısıl güç ede etmek için bakımları düzenli yaptırmalısınız.